VIDEO | Juventusi nuk shkëputet, Napoli e thyen në “Sao Paolo”

22:43 | 26/01/202022:430

Juventusi ka djegur mundësinë më të mirë që të shkëputet në krye të Serie A, pasi është mposhtur me rezultatin 2-1 nga Napoli. Të besuarit e Sarrit kishin mundësinë të shkonin +6 nga Interi në vend të dytë dhe +8 nga Lazio, por nuk ia dolën të fitonin në transfertën napolitane.

Zielinski dhe Insigne shënuan për të besuarit e Gatussos, ndërsa Cristiano Ronaldo në sekondat e fundit shkurtoi diferencat. Megjithatë, Juventusi nuk arriti të shënojë sërish dhe Napoli doli triumfues.

Kjo fitore, pritet të jetë kthesa për napolitanët e Gatussos, që deri më tani kanë bërë një sezon mediokër. Ndërsa Juventusi, do të ketë tjera mundësi të shkëputet, por deri më tani, gara duket shumë e fortë në Serie A./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono