VIDEO | Juventus merr kreun, Pjaniç-Ronaldo gjejnë rrjetën

16:58 | 28/09/201916:580

Juventusi ka marrë përkohësisht kreun e Serie A, pasi ka mposhtur pastër 2-0 ekipin e SPAL-it. “Zonja e Vjetër” kishte mundësi të arta për të shënuar edhe më shumë gola, por Etrit Berisha bëri një ndeshje të shkëlqyer, duke bërë disa pritje vendimtare.

Miralem Pjaniç ishte ai që kaloi Juventusin në avantazh, në fundin e pjesës së parë. Mesfushori boshnjak merr një top në hyrje të zonës dhe nuk mendohet dy herë, duke shënuar një eurogol.

Në pjesën e dytë, Juventusi tentoi shumë herë që të gjente golin e sigurisë, i cili erdhi vetëm në minutën e 78-të. Dybala jep një krosim të shkëlqyer nga krahu i majtë dhe Ronaldo shënon me kokë, duke vendosur rezultatin final të sfidës, 2-0./abcnews.al

Serie A, java 6

Juventus – SPAL   2-0
Pjaniç 45’, Ronaldo 78’

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono