VIDEO | Italia na mposht me penallti, supergol dhe polemika

18:59 | 10/01/202018:590

Italia shkon në finale, pasi me penallti u tregua më e saktë se lojtarët veteranë të Shqipërisë. Ndeshja përfundoi në barazim 1-1, kurse më pas “Axurrët” i shënuan të tria penalltitë. Për kuqezinjtë Duro u ndal nga portieri Chimenti.

Italia e ndëshkoi Shqipërinë në minutën e nëntë me Esposito, i cili fitoi një duel shpejtësie dhe më pas me një parabolë spektakolare mposhti Foto Strakoshën. Në minutën e 22-të Alban Bushi u ndal nga tranversa.

Goli i barazimit erdhi në minutën e 33-të nga Erjon Bogdani, i cili brenda zone u tregua i saktë. Italianët protestuan, pasi ndeshja duhet të ishte mbyllur pas gjysmë ore lojë. Më pas gjithçka u vendos nga penalltitë, ku Italia nuk fali.

SHQIPËRI-ITALI 1-1 (Bogdani 33′ / Esposito 9′)
Penalltitë: Skela (Gol), Duro (Jo Gol), Aliaj (Gol) /Carbone (Gol), Bonanni (Gol), Marcolin (Gol)

SHQIPËRIA: Strakosha, Dallku, Curri, Hasi, Lala, Dede, Skela, Rraklli, Murati, Shaqiri, Tare. (Të gatshëm: Beqaj, Nexhipi, Jupi, Bushi, Bulku, Duro, Bogdani, Aliaj). Trajner: Ilir Shulku

ITALIA: Chimenti, Zaçardo, Tonetto, Colonnese, Marcolin, Tomassi, Esposito, Perotta, Paganin, Di Biagio, Carbone. (Të gatshëm: Grossi, Maini, Agostini, Bonanni) . Trajner: Giani De Biasi

ARBITRA: Mario Shabanaj, Ani Kociaj, Egin Morina, Saet Kazani

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono