VIDEO | Icardi sërish, PSG fiton në frymën e fundit!

19:39 | 09/11/201919:390

Mauro Icardi është njeriu që i ka dhënë fitoren PSG-së në sfidën kundër Brest, e mbyllur me rezultatin 1-2. Kampionët e Francës shënuan të parët në minutën e 39-të, me anë të argjentinasit Di Maria. Mëngjarashi shënon një gol të shkëlqyer me parabolë, duke i çuar skuadrat në dhomat e zhveshjes me rezultatin 0-1.

Në pjesën e dytë, ishin vendasit e Brest ata që shënuan, duke barazuar shifrat. Në minutën e 72-të, Grandsir befason portierin Rico, që u aktivizua si titullar sot për shkak dëmtimi të Keylor Navas.

Ky gol dukej se do të vendoste dhe rezultatin final të sfidës në 1-1, por Icardi, i ardhur nga stoli, arrin të shënojë. Në minutën e 85-të, ylli argjentinas përfiton nga një krosim i Choupo-Moting, për të dribluar portierin dhe për të shënuar golin e fitores./abcnews.al

Ligue 1, java 13

Brest – PSG   1-2
Grandsir 72′ / Di Maria 39′, Icardi 85′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono