VIDEO | Icardi njeriu gol, protagonist edhe në Champions

21:19 | 22/10/201921:190

PSG-së i kanë mjaftuar vetëm 7 minuta që të kalojë në avantazh në takimin kundër Club Brugge. Autori i golit ka qenë sulmuesi më në formë te parisienët, Mauro Icardi. Argjentinasi shfrytëzon mjaft mirë një krosim të Di Marias dhe nga një distancë e afërt, nuk e ka të vështirë të shënojë.

Ky është goli i dytë i Icardit me fanellën e PSG-së në Champions League dhe për momentin, është ai njeriu gol i kampionëve të Francës. Meritë absolute te ky gol ka padiskutim Angel Di Maria, i cili shkëputet mirë nga mbrojtja vendase dhe jep një pasim të përkryer për Icardin, që shkundi rrjetën./abcnews.al

Champions League

Club Brugge – PSG  0-1
Icardi 7′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono