VIDEO | Icardi i pandalshëm, Bayern përmbys gjithçka!

22:27 | 22/10/201922:270

PSG ka shënuar dhe dy gola të tjerë në sfidën kundër Club Brugge. Pas golit të Icardit në minutën e shtatë, është Mbappe ai që ka gjetur rrjetën përballë ekipit belg, duke shënuar në minutën e 61-të. Ylli francez shënon me kokë pas një rrëmuje në zonë, duke dyfishuar avantazhin e kampionëve të Francës. Dy minuta më vonë, ka shënuar edhe Icardi, golin e tij të dytë personal në këtë sfidë.

Club Brugge – PSG  0-3
Icardi 7′ 63′, Mbappe 61′

Ndërsa në Greqi, Bayern Munchen ka përmbysur gjithçka. Pas golit të El Arabi në minutën e 23-të, Lewandowski mori për dore kampionët e Gjermanisë, duke shënuar dy herë. Fillimisht, bomberi polak shënoi në minutën e 34-ët, për të përmbysur më pas gjithçka në minutën e 62-të, me golin e tij të dytë personal./abcnews.al

Olympiacos – B. Munchen  1-2
El Arabi 23′ / Lewandowski 34′ 62′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono