VIDEO | I jashtëzakonshëm, Çekiçi shënon një tjetër gol fantastik

19:48 | 10/11/201919:480

Endri Çekiçi ka bërë një ndeshje të shkëlqyer sot në kampionatin slloven të futbollit, duke i dhënë praktikisht i vetëm fitoren ekipit të tij, Olimpija Ljubjana. Shqiptari shënoi të dy golat në atë fitore 2-0 kundër Tabor Sezana, si dhe kishte mundësinë të shënonte një tripletë, por u tregua i pasaktë nga pika e bardhë e penalltisë.

Në minutën e 14-të, Çekiçi shënoi nga goditja e dënimit, një supergol. Në të 33-ën, futbollisti kuqezi u tregua i pasaktë nga pika e bardhë e penalltisë, por korrigjoi gjithçka në pjesën e dytë, duke shënuar një tjetër supergol!

Sapo filloi fraksioni i dytë i lojës, Çekiçi shënon me një parabolë të bukur, duke shtangur portierin mik dhe duke i siguruar fitoren ekipit të tij. Një ndeshje e madhe kjo për sulmuesin shqiptar!/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono