VIDEO | I ftohtë, Muriqi gjen sërish rrjetën në Turqi!

19:01 | 08/11/201919:010

Sulmuesi i Kosvës, Vedat Muriqi, po bën një sezon të shkëlqyer me skuadrën e Fenerbache në Turqi. Bomberi dardan ka po bën paraqitje të jashtëzakonshme, si dhe po gjen rrjetën në mënyrë konstante. Shtatlarti ka shënuar edhe sot, në sfidën kundër Kasimpasa.

Në minutën e gjashtë, Fenerbache fiton një penallti dhe Muriqi merr përsipër ekzekutimin e saj. Me një gjakftohtësi të madhe, dardani mposht portierin mik, duke shënuar në krahun tjetër. Ky ishte goli i gjashtë i Muriqit në kampionatin turk, si dhe ka asistuar një herë për shokët e tij të skuadrës. Një futbollist fantastik!/abcnews.al

Turqi, Super Ligë

Fenerbache – Kasimpasa  1-0
Muriqi (p) 6′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono