Humb jetën 13 vjeçarja në Babrru, dyshohet se është vrarë

22:20 | 11/10/2018

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në kryeqytet mbrëmjen e sotme. Një 13-vjeçare ka ndërruar jetë në spital, ku u dërgua nga i ati i saj. Sipas burimeve, vajza kishte marrë plagë me armë zjarri, çka shton dyshimet se ajo mund të jetë vrarë.

Por grupi hetimor po heton dhe në pistën e vetëvrasjes. Vajza ishte e vetme në banesë në Babrru në momentin kur ka ndodhur ngjarja. Grupi hetimor po përpiqet të zbardhë motivet dhe shkaqet që çuan në humbjen e jetës së vajzës. Bëhet e ditur se, prindërit e vajzës janë shoqëruar në komisariatin nr. 4 në Tiranë për t’u marrë në pyetje, por komunkimi me ta është i vështirë, për shkak të aftësive të tyre të kufizuara. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono