VIDEO | Himni kombëtar, kryevepër ajo që ndodhi në Moldavi!

22:03 | 14/10/201922:030

Nga Franca, në Moldavi. Himni shqiptar në qendër të vëmendjes. Francezët na e ngatërruan me atë Andorrës dhe më pas i kërkuan falje Armenisë, duke thelluar gabimin e bërë. Pas shumë peripecive lojtarët e kombëtares dhe tifozët e pranishëm në stadium patën mundësinë të këndojnë himnin.

Edhe sot në Moldavi e bënë diçka të tillë, por zgjedhja e bërë nga organizatorët i ka befasuar të gjithë shqiptarët. Një kor me vajza ka kënduar himnin tonë kombëtar, në shqip. Fantastike! /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono