VIDEO | Hajduk ndal Dinamon, Ismajli i pafat tek autogoli

20:10 | 22/11/201920:100

Hajduk Split ka ndalur Dinamon e Zagrebit pas gjashtë fitores radhazi në kampionat. Sfida klasike e futbollit kroat përfundoi në barazim 1-1 dhe ishin kryqytetasit ata që shënuan të parët në minutën e 12-të të takimit.

Pas një goditje këndi, mbrojtësi Ardian Ismajli, në një duel ajror me një nga lojtarët kundërshtar, pa t’i shkonte topi mbi kokë, madje e ka prekur pak para se të përfundonte në rrjetë. Djaloshi dardan kërceu fort, por nuk mundi ta shmangte golin.

Remi u Maksimiru! #samohajduk ❤️?

Publiée par HNK Hajduk Split sur Vendredi 22 novembre 2019

Ismajli në minutën e 23-të mori edhe një karton të verdhë. Hajduk Split ia doli që në minutat shtesë të pjesës së parë të shënonte me Caktas, i cili realizoi nga pika e bardhë e 11-metërshit. 1-1 dhe ky rezultat mbeti në fuqi deri në fund.

Dinamo kryeson me katër pikë më shumë se Hajduk Split, por ka edhe një takim të prapambetur pa zhvilluar. Rijeka është kundërshtari dhe skuadra e Ismajlit shpreson që rivalët e tyre të ndalen dhe gara për titull të mbetet e hapur. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono