VIDEO | Guardiola “show”: Unë tek United ose Real? Më mirë iki dhe luaj golf

08:59 | 07/01/202008:590

Pep Guardiola është i prerë: Kurrë do e drejtojë Manchester United. Mund ta kishte bërë diçka të tillë në vitin 2012, duke zëvendësuar legjendarin Alex Ferguson, por zgjedhja e trajnerit spanjoll ishte tjetër. Në respekt të klubeve që ka drejtuar, në listën e tij nuk janë Real dhe United.

I ngacmuar para derbit, nëse oferta e vetme për të do të ishte nga “Djajtë e kuq”, Guardiola është shprehur se do të shkonte me pushime, në një vend ku mund të marrë edhe mësime golfi. “Pasi kam drejtuar City, nuk do e drejtor kurrë United. E njëjta gjë edhe për Realin”.

“Po të ishte e vetmja ofertë? Do të isha në Maldive nëse nuk do të kisha një ofertë”, thotë fillimisht Pep, i cili më pas shton edhe diçka tjetër. “Ndoshta jo në Maldive, pasi atje nuk ka ndonjë kurs golfi”, shprehet Guardiola, i cili bën një premtim të fortë për tifozët e tij. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono