VIDEO | Goli më i bukur në Champions, triumfon një brazilian

17:31 | 08/11/201917:310

Kjo javë dhuroi plot 56 gola në Champions League. 29 u shënuan në duelet e së martës dhe dy më pak në përballjet e një dite më vonë. UEFA za zgjedhur golin më të bukur të javës dhe fituesi është një juventin. Douglas Costa gjeti golin e parë këtë sezon me bardhezinjtë, më saktë një eurogol.

Braziliani vendosi heshtjen në minutat shtesë kundër Lokomotivës në Moskë dhe i dhuroi kualifikimin e parakohshëm kampionëve të Italisë. “Ishte goli më i bukur që kam shënuar në karrierën time“, u shpreh anësori ofensiv për golin e shënuar.

Douglas Costa duke festuar golin

Aksioni fantastik i 29-vjeçarit u konkretizua me gol. Douglas Costa mposhti golat e Sterling të Manchester City përballë Atalantës, Oxlade-Chamberlein të Liverpool kundër Genk dhe Kondogbia i Valencias në ndeshjen me Lille. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono