VIDEO | Gol nga Akademia, Arsenali i papërmbajtshëm në FA Cup!

21:31 | 27/01/202021:310

Skuadra e Arsenalit ka dyfishuar rezultatin përballë Bournemouth, sfidë e vlefshme për raundin e katërt të FA Cup dhe që po luhet në “Vitality Stadium”. Pas golit të Bukayo Saka që në minutën e pestë, ka shënuar një tjetër talent i Akademisë, Eddie Nketiah.

Është Willock sërish ai që rregullon gjithçka në mesfushë, me talentin që pason te Saka në të majtë. Ky i fundit kroson në qendër dhe Nketiah me portën gjysmë të boshatisur, nuk e ka të vështirë të shënojë./abcnews.al

FA Cup, raundi 4

Bournemouth – Arsenal  0-2
Saka 5′, Nketiah 25′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono