VIDEO | Gol identik si Maradona, Guinazu tërbon rrjetin!

13:09 | 17/10/201913:090

Një eurogol është shënuar në Argjentinë. Flasim për futbollin e femrave, aty ku emri i momentit është Lucia Guinazu. Lojtarja e Gimnasia La Plata ka realizuar një kryevepër, që të kujton golin e Diego Armando Maradonës kundër Anglisë në Botërorin 1986.

Aksion fantastik i Guinazu, e cila driblon çdo kundërshtar dhe arrin të gjejë rrugën e rrjetës. Një realizim i tillë ka mahnitur edhe vetë Maradonën, i cili drejton ekipin e meshkujve të Gimnasia La Plata.

“El Pibe de Oro” nuk i ka kursyer komplimentet për vajzën e talentuar, duke vlerësuar golin e shënuar në ndeshjen e fundit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono