VIDEO | Gol i jashtëzakonshëm nga distanca, PSG kalon në avantazh

21:28 | 15/12/201921:280

PSG ka kaluar në avantazh brenda 10 minutash në transfertën e vështirë përballë St. Ettiene. Kampionët në fuqi të Francës dominuan hapjen e takimit dhe tentativat e tyre do të shpërbleheshin në minutën e dhjetë.

Pas një aksioni të gjatë, me shumë gjuajtje të bllokuara, topi shkon në këmbët e mesfushorit Paredes jashtë zone. Argjentinas nuk mendohet dy herë dhe gjuan nga një distancë shumë e largët dhe fluturimthi, duke treguar një teknikë dhe klas të lartë. Gol i shkëlqyer./abcnews.al

Ligue 1

St. Ettiene – PSG  0-1
Paredes 10′


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono