VIDEO | Gol, asist, karton i kuq: Muriqi i bën të gjitha në Turqi

20:07 | 18/01/202020:070

Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Fenerbahce. Sulmuesi dardan dhuroi një asist dhe shënoi një gol në fitoren 0-2 të Fenerbahce në transfertë kundër Gaziantep.

Në minutën e 51-të, dardani ndodhet në krahun e djathtë, aty ku kroson në mënyrë të shkëlqyer për Max Kruse, i cili shënon me kokë.

Në minutën e 80-të, Muriqi ndëshkohet me karton të verdhë. Në sekondat e fundit të sfidës, dardani shënon një gol shumë të bukur me të djathtën, duke mposhtur portierin vendas në shtyllën e parë.

Në fund të takimit, dardani duelon me një nga mbrojtësit kundërshtarë dhe e tepron me bërrylat, duke marrë edhe kartonin e dytë të verdhë dhe largimin para kohe nga fusha e lojës./abcnews.al

Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.