VIDEO/ Gjilani Serbi, klubi rus provokon dardanët me titullin në Youtube

11:53 | 22/01/202011:530

Gjilani po luan një ndeshje miqësore në Turqi, aty ku po zhvillon fazën përgatitore. Kundërshtar është ekipi i Yenisey, ku më parë është aktivizuar Enis Gavazaj. Skuadra e drejtuar nga Gentian Mezani e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë.

Klubi rus po e transmeton ndeshjen në kanalin zyrtar në “Youtube” dhe ajo çka bie në sy është titulli i vendosur te videoja,ku thuhet se Gjilani i përket Serbisë. Edhe në futboll rusët nuk e pranojnë pavarësinë e Kosovës dhe kjo nuk është hera e parë që e shfaqin diçka të tillë.

Tifozët e Gjilanit nuk e kanë pritur mirë diçka të tillë dhe e kanë shprehur në rrjetet sociale. Sigurisht në shenjë hakmarrje presin që skuadra e tyre të fitojë në këtë ndeshje, që vetëm miqësore nuk mund të konsiderohet me këtë sjellje të klubit rus. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono