VIDEO/ Futbollistët shqiptarë ia nisin me grushta pasi arbitri dha 13 minuta shtesë

10:42 | 22/10/201910:420

Sherr në ligat e ulëta në Itali dhe protagonistë janë shqiptarë, të cilët luajnë për ekipin e Arbërisë. Takimi Postal-Arbëria përfundoi në barazim 1-1 dhe sikurse raportohet nga “RTTR ALTO ADIGE”, gjithçka nisi për shkak të kontestimeve ndaj arbitrit.

Minutat shtesë, plot 13, nuk janë pranuar nga lojtarët e Arbërisë, ndërkohë që më pas kanë nisur grushtet dhe shkelmat mes futbollistëve të të dy ekipeve. Pamjet janë të qarta, ndërkohë që presidenti i Arbërisë, Issuf Camemam ka kërkuar falje për situatën e krijuar.

Për të ndërprerë sherrin është dashur ndërhyrja e karabinierëve, të cilët do të shohin pamjet e sherrit dhe do të nisin identifikimin e shkaktarëve të gjithë asaj rrëmuje pas ndeshjes. Normalisht do të merren edhe masa mbi gjithçka ka ndodhur. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono