VIDEO | “Furia” Liverpool, Mane shuan shpresat e Manchester City

18:48 | 10/11/201918:480

Në Liverpool mund të nisë festa. Ekipi i Jurgen Klopp ka shënuar golin e tretë kundër Manchester City dhe tre pikët e radhës janë vulosur. Kapiteni Henderson krosoi bukur nga krahu i djathtë, neglizhencë e mbrojtjes mike dhe Sadio Mane goditi me kokë dhe dërgoi topin në rrjetë.

Në pjesën e parë kishin shënuar Fabinho dhe Salah, ndërsa tani vjen rrjeta e sulmuesit senegalez. Kjo fitore e dërgon Liverpoolin në kuotën e 34 pikëve pas 11-të javëve të para dhe diferenca me rivalin kryesor shkon në 9 pikë. Titulli kampion mungon te “The Reds” prej vitit të largët 1990 dhe ky është sezoni i duhur për ta rikthyer në shtëpi. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono