Video/Flasin nga spitali nxënëset e aksidentit në Skrapar

11:11 | 13/03/2018

Nxënësit në Skrapar që një ditë më parë përfunduan me mjetin e shkollës në përrua tregojnë se panë tmerr me sy. Makina pasi doli nga rruga u rrokullis katër herë dhe u shemb në shtratin e përroit në anë të rrugës. Ata tregojnë se ishin të përfshirë në panik dhe mendonin se ndonjë prej tyre do të kishte humbur jetën.

Nga 26 nxënës që ndodheshin në autobus dhjetë prej tyre u plagosën më rëndë. Një nga vajzat 16 vjeçe përfundoi në kirurgjinë e spitalit të Traumës në Tiranë. Ngjarja ndodhi mëngjesin e së hënës në rrugën Vërzhezhë – Çorovodë, në kohën kur po shkonin në shkollë./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono