VIDEO | Fitorja ndal Chelsea, legjenda Shearer nuk përmbahet

22:09 | 18/01/202022:090

Alan Shearer është legjendë e Newcastle dhe e gjithë futbollit anglez. Ish-sulmuesi i njohur është ende golashënuesi më i mirë në historinë e Premier League dhe në Newcastle, shihet si idhull.

Tashmë, Shearer është analist në emisionin “Ndeshja e Ditës” në BBC Football, emision që moderohet nga Gary Lineker. Ky i fundit është shumë i ndjekur në Twitter, aty ku numëron 7.5 milion fansa.

“Match of the Day” postoi një video te Shearer, kur Newcastle shënoi në sekondat e fundit për të mposhtur Chelsean 1-0. Në këtë video, shihet qartë pasioni që ish-sulmuesi i njohur ka për skuadrën e tij, edhe pse ka shumë vite që nuk e vesh më fanellën bardhezi./abcnews.al

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono