VIDEO | Firmino nuk mjafton, Brazili ngec me Senegalin

16:02 | 10/10/201916:020

Brazili nuk ka shkuar më shumë se një barazim përballë Senegalit. Miqësorja e zhvilluar në Singapor është mbyllur në barazim 1-1. Të dy golat u shënuan në pjesën e parë.

Të parët shënuan brazilianët me anë të Roberto Firminos. Sulmuesi i “The Reds” mori një asist nga Gabriel Jesus dhe befasoi portierin afrikan me një goditje në formë parabole.

Senegali reagoi dhe barazoi në fundin e pjesës së parë. Sadio Mane ndodhet në formë fantastik. Kampioni i Evropës në fuqi me Liverpool-in shpërtheu drejt zonës, u fut mes dy mbrojtësve brazilianë, të cilët e penguan.

Arbitri kryesor akordoi penallti, që u kthye në gol nga sulmuesi i Bristol City, Famara Diedhiou. Pjesa e dytë nuk pati raste të pastra, përveç një momenti kur Brazili pretendoi për penallti.

Brazili do të zbresë sërish në fushë me datë 13 tetor kundër Nigerisë për një tjetër miqësore, ndërsa Senegali përballet me Ganën në të njëjtën ditë për Kupën e Kombeve Afrikane. /abcnews.al

Brazil-Senegal 1-1
(Firminho 9’ / Diedhiou 45+1’)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono