VIDEO | Festë viola në “San Paolo”, Gattuso nuk po i gjen kurën Napolit

21:14 | 18/01/202021:140

Fiorentina e ka marrë veten pas uljes së Iachinit në pankinë dhe e ka nisur shumë mirë ndeshjen e sotme jashtë fushe kundër Napolit. Federico Chiesa ka kaluar në avantazh ekipin nga Firence në minutën e 26-të.

Ylli i Fiorentinës kthehet te goli pas një kohe të gjatë, teksa goditi me majë pas pasimit të Benassit dhe dërgoi topin pas shpinës së kolumbianit Ospina.

Goli i tretë në kampionat për 22-vjeçarin, ndërsa Gattuso nuk po arrin të nxjerrë nënkampionët nga kriza. Elseid Hysaj e ka nisur sfidën si titullar dhe po aktivizohet në krahun e djathtë të mbrojtjes. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono