VIDEO | Festë dhe polemika, supersfida Liverpool-Manchester City nis me eurogola

17:56 | 10/11/201917:560

Është zhbllokuar ndeshja Liverpool-Manchester City dhe në “Anfield” ka nisur festa. Vendasit kanë kaluar në avantazh me anë të brazilianit Fabinho në minutën e gjashtë. Gundogan nuk largoi mirë një top të Mane dhe shkatërruesi i “The Reds” lëshoi një predhë drejt portës.

Manchester City pretendoi për një penallti në aksionin para golit. Arbitri kryesor pa pamjet në VAR, por vendosi të mos akordonte penallti për miqtë. Ndeshja ka nisur me polemika dhe emocione, teksa Liverpool ka dyfishuar rezultatin. Skocezi Robertson krosoi bukur nga krahu i majtë dhe Salah goditi saktë me kokë në minutën e 13-të.

Sërish u ndesh ndërhyrja e VAR-it për të konfirmuar pozicionin e sulmuesit egjiptin dhe teknologjia vendosi për gol të rregullt. Liverpooli po udhëheq 2-0 dhe tifozët e kuq kanë nisur koret e tyre. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono