VIDEO | Festa pas golit ndaj Barcelonës, dy lojtarët e Sociedad e pësojnë keq

08:35 | 15/12/201908:350

Stadiumi i Real Sociedad mbetet një nga transfertat më të komplikuara në futbollin spanjoll. Barcelona dhe Real Madrid janë frenuar disa herë dhe kështu ndodhi edhe një ditë më parë. Vendasit, të cilët po zhvillojnë një kampionat shumë të mirë dhe renditen në vend të pestë, frenuan Barcelonën në një barazim 2-2.

Sulmuesi Isak shënoi golin e barazimit dhe festa e lojtarëve dhe tifozëve baskë ishte e madhe. Kapiteni Oyarzabal, autori i golit të parë, nuk përmbahet dhe niset të festojë me Nacho Monreal. Një kërcim klasik në të tilla raste por që qëlloi fatal për të dy lojtarët.

Përplasje kokë më kokë dhe dëmtim i dyfishtë për të dy lojtarët. Mbrojtësi dëmtohet më keq dhe ka nevojë për qepje, ndërsa gjendja e Oyarzabal është disi më e mirë dhe ylli i Sociedad ia hedh vetëm me disa të nxira. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono