VIDEO | Fazio i pafat, Roma “ndëshkon” veten!

21:59 | 07/11/201921:590

Është zhbllokuar rezultati edhe në sfidën mes Borussia M’Gladbach dhe Romës. Kanë qenë vendasit gjermanë ata që shënuan të parët, në minutën e 35-të. Talenti francez, Thuram, bëri gjithçka mirë nga krahu i majtë, duke dribluar mbrojtësin Smalling dhe duke krosuar rrezikshëm në qendër.

Mbrojtësi i Romës, Fazio, është i pafat, pasi në tentativë për të larguar rrezikun, devijon topin në rrjetën e tij, duke mos i lënë asnjë shans reagimi portierit Lopez. Roma po bënte një ndeshje të mirë deri në këtë episod, me Zaniolon që iu afrua disa herë golit. Megjithatë, janë gjermanët ata që gjejnë rrjetën të parët, dhjetë minuta para fundit të pjesës së parë./abcnews.al

UEFA Europa League

Borussia M’Gladbach – Roma  1-0
Fazio (ag) 35’

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono