VIDEO | Fantastik, Mehmedi shënon një supergol për Wolfsburg

22:07 | 19/09/201922:070

Admir Mehmedi ka shënuar golin më të bukur të këtij raundi të parë në Europa League. Mesfushori me origjinë shqiptare mbron ngjyrat e Wolfsburg dhe në takimin kundër Oleksandria, u shndërrua në protagonist.

Numri 14 i skuadrës gjermane merr një top shumë të vështirë në hyrje të zonës, arrin ta kontrollojë dhe pa u menduar dy herë, lëshon një goditje fluturimthi me të djathtën, duke realizuar një “perlë”. Nga një kënd thuajse i pamundur, Mehmedi i befasoi të gjithë të pranishmit në stadium.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono