VIDEO | Enigmat e grupit H: Chelsea nuk vuan, Valencia befason Ajax

21:36 | 10/12/201921:360

Në grupin H nuk është kualifikuar ende asnjë skuadër. Ekipit të Chelsea i mjafton fitorja në shtëpi përballë Lille dhe Tammy Abraham ka zhbllokuar ndeshjen. Goli i dytë në Champions për sulmuesin 22-vjeçar, teksa Azpilicueta ka shënuar golin e dytë në minutën e 35-të dhe në “Stamford Bridge” ka nisur festa.

Përballje e bukur po zhvillohet në Amsterdam. Ajax është një pikë larg kualifikimit, ndërsa Valencias i bën punë vetëm fitorja. Goli i parë ka ardhur dhe në stadium ka pllakosur heshtja. Miqtë kanë zhbllokuar ndeshjen me anë të Rodrigos, i cili konkretizoi një aksion të gjatë të ekipit spanjoll. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono