VIDEO | E nderojnë dy francezë, Real Madrid i pari përkohësisht

14:54 | 07/12/201914:540

Reali shënoi nga një gol në fundin e çdo pjese dhe mposhti Espanyol në “Santiago Bernabeu”. Fitorja e katërt radhazi në kampionat për ekipin e Zidane që ngjitet në krye me 34 pikë, tre më shumë se Barcelona që pret Mallorcan në darkë.

Goli i parë erdhi në minutën e 37-të. Kombinim mes francezësh, Benzema pasoi për Varane dhe mbrojtësi bëri goleadorin dhe dërgoi topin në rrjetë. Dyfishimi erdhi 11 minuta përpara fundit. Uruguaiani Valverde lëvizi mirë në zonë dhe dhuroi një asist për Benzema, i cili shënoi dhe vulosi fitoren.

“Los Blancos” e mbylli ndeshjen me 10 lojtarë. Ferland Mendy mori kartonin e dytë të verdhë në minutën e 84-t dhe u largua nga fusha përpara shokëve të tij. Ekipi katalanas nuk pati forcë për të reaguar dhe e gjithë ndeshja u mbyll 2-0. /abcnews.al

Real Madrid – Espanyol 2-0
(Varane 37′, Benzema 79′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono