Video e kokainës, Lefter Alla mbërrin në Prokurorinë e Tiranës

12:09 | 29/01/202012:090

Kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla mbërrin në Prokurorinë e Tiranës. Gazetarja Glidona Daci raporton për abcnews.al se kryebashkiaku është i shoqëruar nga avokati Bledar Meminaj.

Pak ditë më parë gazetari Artan Hoxha publiki në studion e Abc News videon ku Alla shfaqet duke marrë kokainë.

Më herët Alla ka dhënë dëshminë e tij edhe pranë SPAK.  Kryebashkiaku ka mohuar praninë e tij në atë video, duke pretenduar se është një montazh. Nga ana tjetër, gazetari Hoxha ka treguar për grupin hetimor mënyrën sesi ka siguruar videon.

Vijon…

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono