VIDEO | E frikshme, ylli i United bie pa ndjenja në fushë

23:18 | 13/10/201923:180

Ylli i Manchester United, Daniel James, luajti sot për kombëtaren e Uellsit në takimin kundër Kroacisë, i vlefshëm për kualifikueset e Euro2020. Talenti ka qenë një ndër lojtarët më të mirë të “Djajve të Kuq” këtë sezon dhe shihet si një futbollist shumë premtues për të ardhmen.

21-vjeçari u transferua këtë verë në “Old Trafford”, nga ekipi i Swansea për 15 milionë paundë. Në sfidën kundër Kroacisë, James ra pa ndjenja në fushën e lojës, pas një përplasjeje në ajër me mbrojtësin kroat, Vida. Pamjet janë të frikshme, por për fat të mirë, sulmuesi uellsian nuk ka ndonjë dëmtim serioz./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono