VIDEO | Dybala nuk mjafton, Lecce frenon Juven dhe i dhuron “asist” Interit

17:01 | 26/10/201917:010

Juventusi ngec në “Via del Mare” të Lecces. Dueli i drekës është mbyllur pa fitues. Pjesa e parë nuk dhuroi gola, edhe pse bardhezinjtë gjetën golin pas çerek ore lojë. Alex Sandro shënoi, por VAR-i anuloi gjithçka.

Djemtë e Sarrit, të cilët nuk kishin shërbimet e Ronaldos, dominuan, por pjesa e parë u mbyll pa gola. E dyta nisi me një penallti për miqtë. Dybala nuk gaboi nga pika e bardhë dhe kaloi Juven në avantazh. Lecce gjeti forca dhe reagoi. Vendasit fituan një penallti falë krahëve të De Ligt.

Mbrojtësi holandez po has probleme dhe kjo është e disata herë që topi ndalet në krahun e tij. Kapiteni Mancosu mposhti polakun Szczesny dhe në stadium shpërtheu festa. Lecce, që frenoi edhe Milanin javën e kaluar, ia doli të ruante barazimin edhe pas 7 minutave shtesë, me gjithë ndeshjen që u mbyll 1-1.

Lecce ngjitet në kuotën e 8 pikëve, ndërsa ekipi i Sarrit regjistron barazimin e dytë në kampionat pas atij kundër Fiorentinës. Juventusi kryeson me 23 pikë, por një fitore e Interit kundër Parmës rikthen ekipin e Contes në vend të parë. /abcnews.al

Lecce – Juventus 1-1
(Mancosu (pen) 56′ / Dybala (pen) 50′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono