VIDEO | Dy gola të shpejtë të Atalantës, gjermani Gosens shënon eurogol

21:21 | 25/01/202021:210

Atalanta vijon të tregojë forcën e saj në Serie A. Ekipi bergamask ka lënë pas krahëve humbjen surprizuese në shtëpi kundër Spal dhe ka zgjidhur shumë shpejt duelin ndaj Torinos. Djemtë e Gasperinit kanë shënuar dy gola në ndeshjen jashtë fushe me anë të Ilicic dhe Gosens.

Slloveni zhbllokoi shifrat në minutën e 17-të pas një insistimi të Palominos në krahun e majtë. Argjentinasi kreu një veprim të bukur dhe dërgoi një top drejt zonës, ndërsa Ilicic nuk e pati të vështirë për të shënuar me portën bosh. 12 minuta më vonë erdhi edhe goli i sigurisë.

Gjermani Gosens përfitoi nga një goditje këndi dhe goditi fort fluturimthi topin e rikthyer duke mposhtur portierin Sirigu. Si titullar për miqtë e ka nisur sfidën edhe Berat Gjimshiti dhe Atalanta është shumë afër arritjes së fitores. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono