VIDEO/ Dy gola si dy pika uji, si Hygor shënoi vjet edhe Silvio Junior

08:29 | 23/01/202008:290

Hamdi Salihi ka qenë një nga ata lojtarë që i pëlqente të shënonte me akrobaci. Disa herë e ka dërguar topin në rrjetë me roveshatë, ndërkohë që në Shkodër tashmë diçka të tillë e bëjnë brazilianët.

Të martën ishte Hygor që realizoi një gol shumë të bukur kundër Flamurtarit. Sulm nga e djathta, krosim i Gligorov në zonë dhe mesfushori brazilian me roveshatë e shtangu portierin Shpëtim Moccka. Duartrokitje nga tifozët, për perlën e realizuar.

GOLI IDENTIK – Një vit më parë, në fund të muajit mars, një tjetër brazilian shënonte për Vllazninë në të njëjtën mënyre. Ishte sulmuesi Silvio Junior, i cili në të njëjtën portën, nga një krosim nga po i njëjti pozicion, ekzekutonte me roveshatë topin e hedhur në zonë nga Arsid Kruja. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono