VIDEO | Dy gola në pak minuta, spektakël në Argjentinë-Uruguai!

21:51 | 18/11/201921:510

Argjentina ka arritur të barazojë vetëm provizorisht takimin kundër Uruguait. Ishte Sergio Aguero ai që barazoi shifrat në minutën e 63-të, pas një krosimi fantastik të Lionel Messit. Megjithatë, goli i sulmuesit të Manchester Cityt do të shfuqizohej shumë shpejt.

Në të 69-ën, Luis Suarez rikthen në avantazh Uruguain, duke bërë që festa argjentinase të zgjaste vetëm pak minuta. Messi me shokë janë vënë sërish në kërkim të një goli barazimi./abcnews.al

Miqësore

Argjentinë – Uruguai  1-2
Aguero 63′ / Cavani 31′, Suarez 69′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono