VIDEO | Dortmundi rikthehet në avantazh, Interi “out” deri më tani

22:31 | 10/12/201922:310

Borussia Dortmund është rikthyer në avantazh përballë Slavia Prague. Pjesa e parë u mbyll e barabartë 1-1 dhe verdhezinjtë rrezikonin eliminim me këtë rezultat.

Megjithatë, Julian Brandt shënoi në fillimin e pjesës së dytë dhe riktheu në avantazh gjermanët. Në rast se Dortmund fiton përballë Slavia Prague dhe Interi nuk mposht Barcelonën (aktualisht 1-1), do të kualifikohen si forcë e dytë pas Barcelonës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono