VIDEO | Dortmund e nis keq, festojnë Gjasula dhe Paderborn

20:36 | 22/11/201920:360

Ndeshja kundër Paderborn ka nisur keq për Borussia Dortmund. Verdhezinjtë janë befasuar në “Signal Iduna Park” që në minutën e pestë. Ekipi i Klaus Gjasulës, i cili e ka nisur titullar si gjithmonë, ka zhbllokuar rezultatin me anë të Streli Mamba.

Kundërsulmi i shpejtë i miqve u konkretizua nga sulmuesi gjerman me origjinë kongoleze, i cili vendosi heshtjen në stadium. Dortmund renditet në vend të gjashtë me 19 pikë, gjashtë më pak se kryesuesit e M’Gladbach, ndërsa Paderborn mbyll renditjen në kuotën e katër pikëve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono