VIDEO | Ditë e shënuar për Rejën, festë dhe këngë në kombëtare

17:11 | 10/10/201917:110

Trajneri i Shqipërisë, Edoardo Reja, feston sot ditëlindjen e tij të 74. Strategu italian e ka festuar këtë ditë të shënuar së bashku me lojtarët e kombëtares tonë kuqezi, si dhe presidentin e FSHF-së, Armando Duka.

Në videon e publikuar nga FSHF në faqet e tyre zyrtare, Edoardo Reja është parë duke festuar, duke kënduar e duke kërcyer. Më pas, trajneri i kombëtares ka mbajtur dhe një fjalim, para futbollistëve kuqezi, ku ka thënë:

“Fizikisht, jam akoma mirë, por e dini cili është sekreti? Qëndroj gjithmonë me të rinjtë, pasi jam i ri në kokë. Më dhatë një kënaqësi të jashtëzakonshme në ndeshjen kundër Islandës. U rritëm, dhe kjo gjë më lumturoi pa masë. Është shumë e rëndësishme të mbërrish në moshën time dhe të jesh në gjendje të jaspësh, por unë gjithashtu edhe marr. Nesër në mbrëmje do të doja dhe një ‘dhuratë’ të vogël, nëse është e mundur.

Do ta doja këtë kënaqësi të vogël, jo për vete, por për ju. Nuk po them që po arrijmë majën, sepse është rrugë e gjatë, por jemi afër. “Jemi në rrugën e duhur, do ta shikoni që do të ketë kënaqësi për të gjithë, sidomos për mua, meqë kam ditëlindjen”, përfundoi strategu italian./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono