VIDEO | Direkt pas “Topit të Artë”, shikoni magjinë e Leo Messit

22:18 | 07/12/201922:180

Lionel Messi është fantastik! Ylli argjentinas fitoi për herë të gjashtë në karrierën e tij “Topin e Artë” disa ditë më parë, ndërsa sot, zbriti në fushë për Barcelonën, në takimin kundër Mallorca.

“Pleshti” priti vetëm 17 minuta për të shënuar golin e tij të parë në këtë sfidë, një kryevepër. Sulmuesi argjentinas merr një pasim të thjeshtë nga Griezmann dhe nga një distancë shumë e largët, gjen trekëndëshin e largët me të majtën e tij magjike.

Portieri mik nuk kishte asnjë shans, pasi ai topi ndal vetëm në trekëndëshin e portës. Lionel Messi tregon dhe njëherë tjetër se pse ai e meritonte “Topin e Artë”./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono