VIDEO | Di Maria madhështor, dy gola dhe një perlë brenda 6 minutash!

21:08 | 18/10/201921:080

PSG ka zgjidhur gjithçka brenda 6 minutash. Kampionët e Francës po luajnë në transfertë kundër Nice dhe ndodhen në avantazh të dyfishtë. Angel Di Maria është autori i një dygolëshi, duke u ngjitur në kuotën e 4 rrjetave në kampionat.

31-vjeçari po kalon një formë shumë të mirë, teksa numëron edhe dy gola të shënuar në Champions League. Argjentinasi shënoi golin e parë në minutën e 15-të. Kundërsulm fantastik i miqve, të cilët arrijnë që me tre pasime të zhbllokojnë sfidën.

Di Maria shënoi sërish 6 minuta më vonë. Anësori ofensiv shpik një gol fantastik nga një pozicion i vështirë dhe me anë të një parabole i dhuron ekipit të tij golin e sigurisë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono