VIDEO | Di Maria i jashtëzakonshëm, PSG me “marsh të katërt”

22:41 | 18/10/201922:410

PSG ka nisur shkëputjen në kampionatin francez. Ekipi i Thomas Tuchel fitoi në transfertë përballë Nices me rezultatin 1-4. Angel Di Maria shënoi dy herë brenda 6 minutash në pjesën e parë. I pari ishte konkretizimi i një kundërsulmi perfekt, teksa i dyti ishte një gol i rrallë.

Vendasit përfituan nga një gafë e mbrojtjes mike dhe rihapën ndeshjen në mesin e pjesës së dytë. Ganago gjeti golin, por Nice u ndëshkua më pas me dy kartonë të kuq brenda tre minutash.

PSG nuk toleroi dhe realizoi edhe dy gola të tjerë. Kylian Mbappe trefishoi shifrat dy minuta nga fundit, ndërsa Mauro Icardi vulosi “pokerin” në minutat shtesë. Kjo fitore e ngjit PSG-në në kuotën e 24 pikëve, ndërsa ndjekësit e Nantes, të cilët zbresin nesër në fushë përballë Metz, numërojnë 5 pikë më pak. /abcnews.al

Nice – PSG 1-4
(Ganago 67′ / Di Maria 15′, 21′, Mbappe 88′, Icardi 90+2′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono