VIDEO | Dhuroi asistin për Salah, shikoni festën e çmendur të Alisson

23:22 | 19/01/202023:220

Portieri i Liverpool, Alisson Becker, ishte njeriu që asistoi golin e dytë në fitoren 2-0 kundër Manchester United. Gardiani brazilian arriti të kapë një top në zonën e tij dhe menjëherë, shkelmoi përpara, aty ku ishte i lirë Salah. Egjiptiani shënoi golin e dytë të Liverpoolit dhe vazhdoi të festojë i vetëm.

Alisson vrapon menjëherë drejt tij dhe ishte futbollisti i parë që i bashkohet festës së Salah, edhe pse lojtarët e tjerë të Liverpoolit ishin më pranë. Kjo video, është shpërndarë nga faqja zyrtare e Liverpool, ku shihet qartë vrapimi shumë i shpejtë i Alisson./abcnews.al

Asisti i Alisson dhe festa e çmendur me Mohamed Salah:

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono