VIDEO | Derbi mban emrin e Reus, triumfon Dortmundi

21:16 | 19/10/201921:160

Borussia Dortmund ka mposhtur me rezultatin 1-0 rivalët e Borussia Monchegladbach, falë golit të kapitenit Marco Reus. Kjo sfidë ishte shumë e luftuar nga të dyja skuadrat, por në fund ishin verdhezinjtë ata që do të merrnin pikët e plota.

Rastet nuk munguan përgjatë 90 minutave, por goli do të vinte vetëm në pjesën e dytë. Në minutën e 58-të, do të ishte Reus ai që do të shnonte. Kapiteni i Dortmundit merr një top në hyrje të zonës dhe mposht portierin kundërshtar, i cili u vërsul për të arritur i pari tek ai top. Ky gol i ylli gjerman do të ishte dhe diferenca mes dy skuadrave./abcnews.al

Bundesliga

B. Dortmund – B. M’Gladbach 1-0
M. Reus 58’

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono