VIDEO | Derbi i Londrës, Arsenal “mbijeton” me 10 lojtarë ndaj Chelsea

23:15 | 21/01/202023:150

Është mbyllur takimi derbi mes Chelsea dhe Arsenalit, me rezultatin e barabartë 2-2. Ishin Blutë e Londrës ata që kaluan të parët në avantazh, me anë të një penalltie nga Jorginho. Ishte David Luiz ai që pengoi Abraham dhe u ndëshkua me karton të kuq.

Edhe pse me 10 futbollistë, Arsenali arriti të qëndrojë në lojë dhe në pjesën e dytë, barazoi me anë të një supergoli nga Gabriel Martinelli. 18 vjeçari e mori topin nga zona e tij dhe pasi i dribloi të gjithë, arriti të shënojë.

Chelsea u shokua, por arriti të reagojë. Ishte kapiteni Azpilicueta ai që shënoi në 84-ën dhe u duk se Chelsea e siguroi fitoren, por kapiteni i Arsenalit, Hector Bellerin, i kundërpërgjigjet tre minuta më vonë dhe vendos rezultatin final, 2-2.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono