VIDEO | “Deja Vu” në Camp Nou, Messi përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë”

21:58 | 09/11/201921:580

Emocione dhe eurogola në 45 minutat e para mes Barcelonës dhe Celta Vigos. Leo Messi zhbllokoi shifrat me anë të një penalltie dhe kaloi Barcelonën në avantazh në mesin e pjesës së parë, por Celta Vigo ka reaguar. Miqtë kanë barazuar rezultatin me anë të një goli fantastik.

Minutat e fundit të pjesës së parë dhuruan emocione. Lucas Olaza ekzekutoi mjeshtërisht një goditje dënimi. Mbrojtësi uruguaian befasoi Ter Stegen dhe vendosi heshtjen në “Camp Nou”. Gjithsesi, Leo Messi nuk e kishte thënë akoma fjalën e fundit.

Tjetër goditje dënimi në minutat shtesë, kësaj radhe për Barcelonën. Leo Messi merr përsipër ekzekutimin si gjithmonë dhe “krijon” një gol të mrekullueshëm. Goli i dytë për “pleshtin”, Barcelona sërish në avantazh dhe tifozët në delir. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono