VIDEO | Çmenduri në “Mapei Stadium”, Sassuolo dhuron spektakël

21:36 | 08/11/201921:360

Sassuolo-Bologna ngre siparin e javës së 12-të në Serie A dhe kjo sfidë, ka nisur me spektakël. Vendasit e Sassuolos kanë gjetur golin e avantazhit në minutën e 34-ët, pas një aksioni spektakolar. Të besuarit e De Zerbi nisën një sulm të shpejtë nga krahu i djathtë. Berardi dhe Locatelli kombinuan me njëri-tjetrin, me këtë të fundit që pasoi për Caputo.

Goditja e sulmuesit u prit fillimisht nga portieri dhe topi dukej se do të përfundonte në goditje nga këndi. Megjithatë, Boga e mbajti brenda vijave dhe pasoi për të Djuric. Sulmuesi bën një kthesë të shkëlqyer me roveshatë dhe asiston për Caputo, i cili nuk e ka të vështirë të shënojë me të majtën. Aksion fantastik./abcnews.al

Serie A, java 12

Sassuolo – Bologna  1-0
Caputo 34′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono