VIDEO | Çmenduri në kryeqytet, Lazio dhe Atalanta dhurojnë spektakël

16:59 | 19/10/201916:590

Ndeshje spektakolare dhe shumë gola mes Lazios dhe Atalantës. Ekipi bergamask u tregua i pamëshirshëm në pjesën e parë, ndërsa bardhekaltrit zhvilluan një 20 minutësh të çmendur në pjesën e dytë.

Miqtë shënuan tre herë brenda 14 minutash, duke çoroditur Strakoshën (ka një pjesë të fajit te goli i dytë) dhe ekipin kryeqytetas. Luis Muriel me anë të një dygolëshi dhe kapiteni Gomez i dhuruan avantazhin e trefishtë Atalantës (Gjimshiti e ndoqi takimin nga stoli).

Lazio reagoi në pjesën e dytë dhe ia doli të evitonte humbjen. Ciro Immobile ktheu në gol një penallti në minutën e 69-të. Ekipi i Inzaghit gjeti sërish golin pas një minute.

Argjentinasi Correa realizoi një gol shumë të bukur dhe në Olimpico u rikthye shpresa. Vendasit morën zemër dhe shënuan në minutat shtesë. Ciro Immobile u tregua sërish i saktë nga pika e panalltisë, duke i dhuruar një pikë ekipit të Inzaghit. Atalanta humbi shansin për të barazuar përkohësisht Juventusin në krye, ndërsa bardhekaltrit ngjiten në kuotën e 12 pikëve. /abcnews.al

Lazio – Atalanta 3-3
(Immobile (pen) 69′, (pen) 90+3′, Correa 70′, / Muriel 23′, 28′, Gomez 37′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono