VIDEO | “Bum” Lewandowski, Bayern në avantazh kundër Dortmundit

18:58 | 09/11/201918:580

Robert Lewandowski po bën një sezon të shkëlqyer. Sulmuesi polak gjeti golin edhe në klasiken që po luhet në këto momente kundër Borussia Dortmund, në minutën e 17-të. Leëa përfiton mjaft mirë nga një krosim i shkëlqyer i Pavard, për të shënuar me kokë.

Lewandowski vazhdon të vendosë rekorde këtë sezon. Në 11 sfidat e para, polaku ka shënuar 15 gola. Gjithashtu, Lewa ka shënuar 39 gola në 39 ndeshjet e fundit. Polaku ka shënuar edhe në çdo ndeshje që ka luajtur këtë sezon, si në Bundesliga, ashtu dhe në Champions League. Goleador i lindur!/abcnews.al

Bundesliga, java 11

Bayern Munchen – Borussia Dortmund  1-0
Lewandoëski 17′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono