VIDEO | Boca Juniors në lot, River Plate gëzon edhe kur humb
Lojtarët e River Plate festojnë kualifikimin në finale | Foto: AP / NATACHA PISARENKO

10:08 | 23/10/201910:080

Boca Juniors-Rover Plate ka tërhequr vëmendjen e shumë tifozëve anembanë botës. Një nga derbet më të mëdha u luajt në orët e para të ditës së sotme dhe në fund Boca fitoi me rezultatin 1-0. Gjithsesi ishte nga ato humbje që nga River Plate u festua, pasi kishin triumfuar 2-0 në takimin e parë dhe u kualifikuan në finale të Copa Libertadores.

Këtë herë nuk kishte probleme, pasi siguria ishte maksimale dhe gjithccka kaloi qetësisht. River Plate ishte shumë i fortë për Boca Juniors, që u mundua të shënonte një gol të shpejtë për të shpresuar në përmbysjen e rezultatit. Tevez ishte titullar, kurse De Rossi ishte rikthyer nga dëmtimi. Gjithsesi qëndroi në stol, pasi nuk ishte në formën e duhur për të luajtur.

Ndeshja u zhbllokua vetëm në minutën e 80-të, kur Hurtado shtyu në rrjetë një top pas një goditje dënimi. Festë e madhe në stadium, por vetëm në atë moment. Minutat kalonin dhe Boca Juniors nuk ia doli të shënonte dot edhe golin e dytë. Kështu, River Plate siguroi finalen dhe pret të mësojë rivalin, që do të përcaktohet pas përballjes Flamengo-Gremio. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono